لوازم التحریریها، کتابفروشیها و مهدهای کودک و پیش دبستانی لطفا جهت مشاوره و خرید کتابهای کودک در تعداد بالا با تخفیف مناسب با شماره زیر تماس حاصل فرمائید

09358115907

کتاب هنر ظریف بی خیالی اثر مارک منسون

کتاب هنر ظریف بی خیالی که دومین اثر از مارک منسون میباشد با استقبال و فروش خوبی روبرو شد. این کتاب در ایران توسط انتشارات مختلف با نامهای متفاوتی به چاپ رسیده است که در انتهای مطلب ذکر خواهد شد.

درباره مارک منسون (mark manson)

مارک منسون در نهم مارس سال 1984 در آستین تگزاس به دنیا آمده است و در حال حاضر در منهتن نیویورک زندگی میکند . او از دانشگاه بوستون فارغ التحصیل شده است . این نویسنده آمریکایی که در واقع یک بلاگر میباشد اولین اثر خود را با نام الگوها ( models ) در سال 2011 منتشر کرد که کتابیست برای مردان، که چگونه زنان را جذب کنند اما به موفقیت چندانی دست نیافت. او در سال 2016 کتاب معروف خود با نام هنر ظریف بیخیالی را برای اولین بار منتشر کرد که تا سال 2020 بیش از 12 میلیون نسخه از آن به فروش رفت. او در سال 2019 کتاب اوضاع خیلی خراب است را نوشت که مضمون این کتاب در مورد امید میباشد. نام همسر او فرناندا نیوت میباشد.

مارک منسون نویسنده اثر هنر ظریف بی خیالی

 

کتاب هنر ظریف بیخیالی (the subtle art of not giving a f*ck)

با توجه به سن منسون تقریبا او به نسل جدید تعلق دارد و برخی گفته هایش نیز با نویسندگان دیگر که بیشتر به مثبت اندیشی و تفکر مثبت اعتقاد دارند متفاوت است. او در کتاب هنر ظریف بیخیالی با کلام ساده میگوید که نقاط ضعف ، چیزهای بد و منفی وجود دارد و بهتر است که واقعیت را بپذیرید. او در این کتاب در واقع میگوید که تفکر مثبت برای اکثر افراد کاربردی ندارد و نمیتواند به ایشان کمک کند. همه قرار نیست خارق العاده و برنده باشند و زندگی گاهی بسیار سخت خواهد بود. و نمیتوان در چنین شرایطی که یکی از عزیزانتون رو از دست داده اید و یا شکست سختی خوردید با تفکر مثبت مسائل را حل کنید. و ما مجبور هستیم به ضعفها و محدودیتهایمان احترام بگذاریم و نبایست خود را گول بزنیم.

این کتاب چون دارای الفاظی است که با فرهنگ ما در نگارش کتاب مغایرت دارد معمولا سانسور شده و دارای 224 صفحه میباشد. اما آقای ارشاد نیکخواه کتاب را بدون سانسور ترجمه نمودند و دارای 335 صفحه میباشد که نام اصلی کتاب را نیز « هنر رندانه به تخم گرفتن » گذاشته اند.

عناوین کتاب هنر ظریف بی خیالی :

 1. تلاش نکنید
 2. شادی یک مشکل است
 3. شما خاص نیستید
 4. ارزش رنج کشیدن
 5. شما همیشه در حال انتخابید
 6. شما در هر موردی اشتباه میکنید ( من هم همینطور )
 7. شکست مسیری برای پیشرفت است
 8. اهمیت نه گفتن
 9. …. و بعد میمیرید

مارک منسون در این کتاب شادکامی را مساوی دانسته با حل مشکلات و اذعان دارد که زمانیکه همه چیز خوب باشد شما شادی زیادی بدست نمی آورید و همه چیز تکراری است. و زمانی به شادکامی خواهید رسید که بر مشکلات فائق آمده و آنها را حل نمائید. و دیگر اینکه ما اونقدر فرصت نداریم که برای هر چیزی تره خرد کنیم و میبایست بیخیال خیلی چیزها شویم و به آنها اهمیت ندهیم.

 

برخی از ترجمه ها و نامهای این کتاب :

 • هنر ظریف رهایی از دغدغه ها (مترجم: میلاد بشیری؛ ناشر: انتشارات میلکان)
 • هنر ظریف بی خیالی (مترجم: رشید جعفرپور؛ ناشر: کرگدن)
 • هنر ظریف به هیچت نبودن (مترجم: نریمان افشاری؛ ناشر اختران)
 • هنر ظریف بی خیالی (مترجم: پرستو عوض‌زاده؛ ناشر: سلسله مهر)
 • هنر رندانه به تخم گرفتن (مترجم: ارشاد نیکخواه)
 • هنر ظریف بی خیالی (مترجم: زهره مستی؛ ناشر: بوکتاب قم)
اشتراک گذاری مطلب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *