لوازم التحریریها، کتابفروشیها و مهدهای کودک و پیش دبستانی لطفا جهت مشاوره و خرید کتابهای کودک در تعداد بالا با تخفیف مناسب با شماره زیر تماس حاصل فرمائید

09358115907

زندگینامه و آثار مارک تواین طنزپرداز آمریکایی

 ساموئل لانگهورن کلمنس Samuel Langhorne Clemens معروف به مارک تواین Mark Twain نویسنده و طنزپرداز شهیر آمریکایی میباشد که در 30 نوامبر 1835 در ایالت فلوریدا در میسوری به دنیا آمد و در تاریخ فوت نمود.مارک تواین

زندگینامه مارک تواین:

مارک تواین پدرش که یک قاضی و تاجر بود را در سن 12 سالگی از دست داد. مادرش نیز جین همپتون نام داشت. و او مجبور شد در سنین کم مشغول به کار در چاپخانه های محلی و سپس در روزنامه برادرش با سمتهای حروفچین و چاپچی مشغول به کار شود. او پس از کار در چاپخانه های بسیار و سفرهای متعدد با دختری به نام اولیویا لانگدون کلمنس ازدواج نمود.

او بهترین کتابهایش را در سالهای بین 1875 تا 1894 به نگارش درآورد که محبوبترین آثار او ماجرای هاکلبری فین و تام سایر میباشد. و در این 20 سال شادترین و ثروتمندترین نویسنده بود . اما پس از این دوران مصیبتهای فراوانی از جمله مرگ 2 دختر و همسرش اتفاق افتاد و شرایط سختی را برای او رقم زد. در سال 1906 شروع به نگارش زندگینامه خود نمود و پس از آن نیز چند کتاب دیگر نوشت.

او زندگینامه خود را در دهه آخر عمر خود نوشت و در وصیتنامه اش خواسته بود که پس از 100 سال بچاپ برسد. در سال 2010 دانشگاه برکلی کالیفرنیا اولین جلد آنرا منتشر کرد و فروش آن بیش از انتظار ناشر بود.

کلمنس اسم مارک تواین را از ناخدای یک کشتی که با این نام در مجلات می‌نوشت برگرفت و در تمام کارهای طنزش از این نام استفاده کرد.

تواین مقالاتی در مورد تله پاتی و ارتباط دو ذهن از راه دور نیز به نگارش درآورده و ظاهرا خودش اولین تله پاتی اش را با هلن کلر توانسته برقرار کند.

 

« بیشتر بدانیدجک لندن زندگی و آثار »

آثار مارک تواین :

ماجراهای تام سایر(1876)Mark Twain

شاهزاده و گدا (1876)

ماجراهای هاکلبری فین (1884)

زندگی بر روی میسی سیپی (1883)

یک یانکی اهل کنتیکت در دربار شاه آرتور ( 1889 )

سالهای طلایی ( 1873 )

تراژدی ویلسون کله پوک

تام سایر در خارج

ارج

خاطرات شخصی ژاندارک

داستان یک اسب

غریبه مرموز (1916)

داستانهای کوتاه :

جست و خیز قورباغه ولایت کالاوراس ( 1865 )

یک قتل یک راز یک ازدواج

به دنبال خط استوا

مردی که هادلیبرگ را تباه کرد

بشر چیست

بریده‌هایی از دفترچه خاطرات آدم

خاطرات حوا

داستان یک سگ

فیل سفید گمشده

اشتراک گذاری مطلب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *