لوازم التحریریها، کتابفروشیها و مهدهای کودک و پیش دبستانی لطفا جهت مشاوره و خرید کتابهای کودک در تعداد بالا با تخفیف مناسب با شماره زیر تماس حاصل فرمائید

09358115907

کتاب زندگی چارلی چاپلین

کتاب زندگی چارلی چاپلین که به قلم پسر بزرگ او چارلز چاپلین میباشد نیز یکی دیگر از کتابهای جذاب و خواندنی ای بود که در زمینه زندگینامه در محدوده سالهای 1385 تا 90 خواندم .

چارلی چاپلین یکی از محبوبترین، مشهورترین و بهترین بازیگران و کارگردانان تاریخ سینمای جهان است که اکثر کارها از بازیگری و کارگردانی گرفته تا فیلمنامه و تدوین را خود انجام میداد. او در تاریخ 16 آوریل سال 1889 متولد شد و در ۲۵ دسامبر ۱۹۷۷ چشم از جهان فروبست.

چارلی چاپلین

به عقیده من یک کتاب که بیوگرافی شخصی را به تصویر میکشد بهتر است به قلم خود شخص باشد، چون ممکن است برخی از مهمترین قسمتها حذف شده و یا قضاوتهای شخصی نویسنده با حقایق متفاوت باشد. اما با تمام این اوصاف کتاب بخوبی قسمتهای مختلف زندگی چارلی چاپلین را به نمایش گذاشته است.

همسران چارلی چاپلین :

تا آنجائیکه بخاطر دارم چاپلین 4 مرتبه ازدواج کرد که از همسر اولش دو فرزند و از همسر آخرش نیز چهار فرزند داشت . ماجرای طلاق چاپلین از همسر اولش زندگی او را به شدت تحت تاثیر قرار داد و زمان بسیاری را در زندگی او به چالش کشید و ضربه سختی خورد .

اکثر همسرهای او زنانی بودند که دوست داشتند در فیلمهای او بعنوان هنرپیشه نقش آفرینی کنند. و تنها همسر چهارم او که دختر یوجین اونیل نویسنده بزرگ آمریکایی بود عاشق خود چاپلین بود. که در زمان ازدواج تنها 18 سال داشت که با چاپلین 50 ساله ازدواج کرد. و این ازدواج حاصلش 4 فرزند دیگر بود .

چاپلین همانطور که پسر او چارلز در کتاب مینوسد دارای فراز و فرودهایی بود که او را به چالش میکشیدند. او اغلب اوقات درگیر نوشتن فیلمنامه برای فیلمهایش بود که گاهی بیش از یکسال بطول می انجامید. او اصالتا یک انگلیسی بود که در بچگی با پدر و عمویش به دوره گردی و نمایش در خیابانها مشغول بودند و در همان دوران به آمریکا مهاجرت میکنند.

چارلی چاپلین و انیشتین

مشخصات کتاب زندگی پدرم چارلی چاپلین :

  • نویسنده : چارلز چاپلین
  • مترجم : حسن مرندی ، منصور تاراجی
  • ناشر : انتشارات نگاه
  • تعداد صفحات : 344 صفحه

charlie chaplin

اشتراک گذاری مطلب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *