لوازم التحریریها، کتابفروشیها و مهدهای کودک و پیش دبستانی لطفا جهت مشاوره و خرید کتابهای کودک در تعداد بالا با تخفیف مناسب با شماره زیر تماس حاصل فرمائید

09358115907

کتاب دزیره اثر آنماری سلینکو

کتاب دزیره آخرین اثر آنماری سلینکو است که درباره رویدادهای زندگی دزیره کلاری، یکی از معشوقه های ناپلئون بناپارت است که بعدها ملکه سوئد هم شد.

معرفی کوتاه آنماری سلینکو :

آنماری سلینکو در سال ۱۹۱۴ زاده شد. او رمان نویس اتریشی-آلمانی تبار بود. وی در سال ۱۹۳۹، در آغاز جنگ جهانی دوم، به همراه همسر دانمارکی اش به دانمارک پناهنده شد و چهار سال بعد دانمارک را به مقصد سوئد ترک کردند و به آنجا پناهنده شدند. وی در سال ۱۹۸۶ درگذشت.

دزیره کلاری دختر فرانسوا کلاری، یک حریرفروش بندر مارسی بود. خواهرش ژولی با ژوزف بناپارت، برادر ناپلئون ازدواج کرده وکتاب دزیره خود او مدتی مورد علاقه و معشوقه ژنرال بناپارت جوان بود. در سال 1798، با ژنرال برنادوت ازدواج کرد. برنادوت وزير جنگ دولت جمهوري فرانسه و سپس مارشال امپراتوري شد و در سال 1810، به ولايتعهدي سوئد انتخاب گرديد.

این رمان به صورت یادداشت های قهرمان آن، دزیره کلاری، نوشته شده است. دزیره راه دراز و پر پیچ و خمی را که از خانه پدرش در مارسی شروع و به قصر سلطنتی استکهلم منتهی می شود، با همان روحیه بشاش و امیدوارم دوران جوانی طی می کند. در برابر همه اطرافیان، از خدمتکاران و بستگان خود تا بزرگترین رجال عصر، همان دختر ساده و بی آلایش باقی می ماند و هیچگاه اصل و نصب خود را فراموش نمی کند.

این کتاب روایتگر داستان عشق پر شور دزیره کلاری و ناپلئون بناپارت، امپراتور فرانسه است که در خلال داستان سختی ها و کشمکش های زندگی اون روایت می شود.

نویسنده این کتاب زیر و بم اتفاق های بعد از انقلاب فرانسه مانند کودتای ناپلئون، دوران کنسولی و امپراتوری او را با چنان دقت و صحتی در خلال یک ماجرای شیرین و عاشقانه شرح می دهد که می توان این رمان را تاریخ مشروح و دقیق سالهای اخر قرن هجده و سالهای نخست قرن نوزده دانست.

مشخصات کتاب دزیره

نویسنده: آن ماری سلینکو

مترجم: ایرج پاکزاد

انتشارات: انتشارات علمي فرهنگي

تعداد صفحات: 747 صفحه

موضوع: رمان و ادبيات

 

اشتراک گذاری مطلب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *