لوازم التحریریها، کتابفروشیها و مهدهای کودک و پیش دبستانی لطفا جهت مشاوره و خرید کتابهای کودک در تعداد بالا با تخفیف مناسب با شماره زیر تماس حاصل فرمائید

09358115907

دیل کارنگی نویسنده کتابهای پرفروش توسعه شخصی

دیل هاریسون کارنگی (Dale Harbison Carnegie) در 24 نوامبر 1888 به دنیا آمد و در تاریخ اول نوامبر 1955 در سن 67 سالگی از دنیا رفت.

او در یک خانواده فقیر و کشاورز در شهر میزوری متولد شد. و پسر دوم خانواده بود که پدرش ویلیام کارنگی و مادرش آماندادیل کارنگی الیزابت هاریسون بود. دیل در کالج ایالتی آموزگاران وارنزبرگ به تحصیل مشغول شد و پس از فارغ التحصیلی به فروشندگی روی آورد که از آن جمله فروش دوره های مکاتبه ای آموزشی به دامداران ، فروش گوشت و چربی خوک و همچنین صابون را نام برد. اما در سال 1911 با پس انداز 500 دلار فروشندگی را رها کرد و به تدریس و سخنرانی که علاقه وی بود روی آورد. او در جنگ جهانی اول در ارتش آمریکا حضور داشت و پس از جنگ مجددا به زندگی طبیعی بازگشت . دوبار ازدواج نمود که به جدایی منجر شدند.

دیل همچنین به آموزش تاثیر گذاشتن بر روی دیگران و یافتن دوستان بیشتر با رفتار درست پرداخت که زمینه ساز نگارش کتابی به نام آیین دوست یابی شد که در سال 1936 به نگارش درآمد و جزو پرفروشترین کتابهای جهان شد. سخنرانیها و کتابهای او سرشار از چگونگی رشد و توسعه شخصی میباشد که برای هر شخصی لازم است آنها را بخواند . از مشهورترین و پرفروشترین کتابهای او به آیین زندگی، آیین دوست یابی و آئین سخنرانی میتوان اشاره نمود.

دیل کارنگی به ترسها و اضطرابهای افراد واقف بود و به همین علت کتابهای او از کتابهای موفق در زمینه روانشناسی و توسعه فردی میباشند.

برخی از کتابهای دیل کارنگی :

چگونه تشویش و نگرانی را از خود دور کنیم (در ایران: آیین زندگی)

چگونه میتوان در مردم نفوذ کرد و دوست پیدا نمود (در ایران: آیین دوست یابی)

آیین سخنوری

هنر تکلم عمومی

تکلم عامیانه

تکلم عمومی برای موفقیت

لینکلن ناشناخته

واقعیتهای ناشنیده افراد مشهور

پنج دقیقه زندگینامه

چگونه از نگرانی دست برداریم و زندگی کنیم

تراژدی فرزانگی دورانها

راه ساده و سریع برای تاثیر سخن

دیل کارنگی

او دارای کتابها و کتابچه های زیادی میباشد که اکثرا در راستای ایجاد موفقیت و انگیزه به افراد به نگارش درآمده اند.

دیل کارنگی معتقد بود یکی از سمی ترین کارها در روابط بین افراد انتقاد و سرزنش کردن میباشد که باعث میشود شخص مقابل نیز جبهه گرفته و خود را توجیه نماید و دست به انتقاد متقابل بزند.

اشتراک گذاری مطلب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *