لوازم التحریریها، کتابفروشیها و مهدهای کودک و پیش دبستانی لطفا جهت مشاوره و خرید کتابهای کودک در تعداد بالا با تخفیف مناسب با شماره زیر تماس حاصل فرمائید

09358115907

کتاب ربه کا اثر دافنه دوموریه

معرفی کتاب ربه کا

کتاب ربه ­کا از آثار جاويداني است که دلباختگان و هواخواهان فراواني در سراسر جهان دارد. ربه کا نخستين بار در بهار 1938 در انگلستان به چاپ رسيد و در دسترس دوستداران کتاب قرار گرفت. نويسنده اين کتاب بانوي گمنامي بود به نام دافنه دوموريه که تا آن تاريخ نام و نشاني نداشت و کسي او را به عنوان داستان نويس نمي شناخت؛ اما اولين اثر او به قدري نافذ و دلنشين بود که يک ماه پس از انتشار، چاپ دوم آن آغاز شد. دو ماه بعد چاپ سوم و تا پايان آن سال به چاپ هفتم رسيد. نام دوموريه با سرعت عجيبي در اذهان مردم انگليس پيچيد و از آنجا به اروپا و آمريکا رفت.

کتاب ربه کا

مجله “ليتراچر-رويو” انگلستان، در سال 1939، کتاب ربه­کا را اين گونه توصيف مي کند:

“ربه ­کا داستاني است عادي؛ ولي به هيچ وجه عادي نيست. از هر سرگذشت پر حادثه اي بيشتر خواننده را مجذوب مي کند. در زندگي روزمره بشري، بسياري حوادث رخ مي دهند که ظاهرا قابل اهميت بنظر نمي رسند، اما اثري عميق و جاويدان بر روح انساني باقي مي گذارد.

ربه ­کا تمام اين نامحسوسات حيات ادمي را محسوس کرده، پرده از روي رازهاي ناگفتني برداشته و جلوه هايي از تلخي ها و ناکامي هاي زندگي زناشويي را برابر چشم خواننده مجسم کرده است. ربه ­کا به قلب و روح خواننده کار دارد و او را به دنبال خود به داخل قصري با شکوه و اشرافي، مي برد. اين کتاب در قبال داستاني مهيج و خيال انگيز، پند و اندرزهايي به زنان و شوهران جوان مي آموزد که از طريق آن چگونه مي توانند سعادت خود را قبل از پيوند دائمي تامين کنند. ربه­کا را بايد خواند تا فهميد چرا نويسنده زبردست و دانشمند آن ارزش کسب شهرت جهاني و افتخار جاوداني را دارد. دافنه دوموريه با اين اثر عالي خود را در رديف نويسندگاني چون اميلي برونته درآورده است.”

مشخصات کتاب ربه کا

نام کتاب: ربه ­کا

نويسنده: دافنه دوموريه

مترجم: حسن شهباز

انتشارات: جامي

تعداد صفحات: 606 صفحه

موضوع: رمان و ادبيات

اشتراک گذاری مطلب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *